Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych

Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych
Screenshot: Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych

Publikacja “Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych” opisuje podstawowe etapy przygotowania projektu. Czytelnik może zarówno zapoznać się z działaniami niezbędnymi do stworzenia projektu, jak i zrozumieć różnicę pomiędzy formatem pierwszym a drugim dofinansowanych przedsięwzięć.

Publikacja opisuje podstawowe etapy przygotowania projektu. Czytelnik może zapoznać sie z działaniami niezbędnymi do stworzenia projektu, jak także zrozumieć różnicę pomiędzy formatem pierwszym a drugim dofinansowanych przedsięwzięć.

Młodzi ludzie, nauczyciele i osoby pracujące z młodzieżą, koordynatorzy i liderzy[nbsp]organizacji młodzieżowych czy też po prostu ludzie wspierający młodzież mają często świetne i innowacyjne pomysły na interkulturowe projekty młodzieżowe.

Niestety, niektórzy nie próbują nawet ich urzeczywistnić, myśląc, że nie mają wystarczającego doświadczenia w przygotowywaniu i prowadzeniu takich projektów,[nbsp]a co za tym idzie, obawiają się, że kwestie organizacyjne są zbyt skomplikowane.

Prawda jest taka, że wcale nie jest to tak trudne, jak by się to mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli weźmiesz pod uwagę kilka rzeczy, o których będzie[nbsp]mowa w tej publikacji, będziesz w stanie zrealizować swój pomysł.

Ta broszura ma pomóc wprowadzić w życie Twój pomysł i urzeczywistnić[nbsp]go w ramach Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży. Pozwoli Ci w łatwy sposób poznać podstawy planowania projektowego, tak aby wraz z młodzieżą zaplanować, wdrożyć i zakończyć projekt.

Publikacja jest podzielona na trzy części. W rozdziale 1. przedstawiamy podstawowe[nbsp]etapy życia projektu. Następnie pokazujemy różne formaty projektowe Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży (rozdział 2.). Na trzecią część składają się praktyczne pomysły, jak zaprojektować program wymian oraz[nbsp]inicjatyw młodzieżowych (rozdział 3.).

Znajdziesz tu mnóstwo praktycznych informacji, a także przykłady dobrych[nbsp]praktyk z zakresu polsko-litewskiej współpracy młodzieży. Mamy nadzieję, że[nbsp]zachęcą Cię one do urzeczywistnienia Twojego polsko-litewskiego projektu młodzieżowego.

Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych
Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych

Kimmig, Michael oraz Miłon, Ewelina (2012): Przygotowanie polsko-litewskich projektów młodziezowych; Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji (FRSE) | Narodowa Instytucja Zarządzająca Polsko-Litewskim Funduszem Młodzieży, Warszawa, 2012

Więcej eBooki
More PDF eBooks